Kashmir_Hair_slide1.jpgKashmir_Hair_slide2.jpg

Dobre nie zawsze oznacza drogie

Podstawowa pielęgnacja

aby włosy były miękkie konieczne jest używanie po każdym myciu dobrych odżywek i masek mocno nawilżających, regenerujących i wygładzających, które przeznaczone są do włosów suchych, zniszczonych lub farbowanych. Np. Kerastase - Vita Cement (odżywka, maska, ampułka), Goldwell - Kerasilk, Ultra Rich Care a także kosmetyki firmy Balmain i L'oreal Professionnel. Jednak dobre nie zawsze oznacza drogie...polecam odżywkę Dove z serii Smooth Therapy.

Maska i odżywka Musi być nakładana co najmniej 2 cm poniżej łączeń, a spłukiwana tak, aby nie wciekała na nie. Szampony nie powinny zawierać w składzie protein, ceramidów, pantenolu i silikonu bo mogą one rozpuszczać łączenia. Powinno się używać tych do włosów farbowanych, o właściwościach oczyszczających, lecz nigdy przeciwłupieżowych. Trzeba unikać produktów do włosów, które zawierają alkohol i acetylen, bo wysuszają włosy i sprawiają, że stają się matowe.Zaleca się nie tylko pielęgnację zewnętrzną, ale również stosowanie preparatów doustnych wzmacniających włosy, skórę i paznokcie.

Trzeba pamiętać, że słońce szkodzi włosom, sprawiając, że stają się suche i matowe, dlatego trzeba chronić je przed nadmierną ekspozycją. Należy używać kosmetyki z filtrami. Kąpiel w słonej i chlorowanej wodzie  wpływa także negatywnie na stan włosów, warto więc tuż po niej użyć mocno nawilżającej odżywki.

Joomla templates by a4joomla